ДОЛАЮЧИ РОЗЩІЛИНУ ХРЕБТА

или
Чому батькам дітей зі spina bifida доводиться бути трохи Мюнхгаузенами, які самі себе витягають з біди

У 2015 році харківські хірурги вперше в Україні видалили спинномозкову грижу у ще не народженої дитини. Такі операції можна робити лише у невеликий проміжок часу — на 22-26 тижні вагітності. І тоді підвищаться шанси на те, що в житті дитини буде більше рухів і все обійдеться без тоненької трубки в тілі, через яку виводять зайву рідину з голови. Принаймні так кажуть дослідження. Внутрішньоутробні операції в таких випадках — альтернатива класичному хірургічному втручанню після народження, що з’явилася не так давно і не всюди. 

У той же час в Україні поруч із прогресивним лікуванням, хай навіть воно тільки зароджується, батьки дітей з цим діагнозом досі не мають доступу до базових та життєво необхідних речей. Дитина, прооперована ще до народження, так само, як і дитина, прооперована після народження, має проходити повноцінну систему реабілітації, якої наразі немає. 

Тому її намагаються будувати самі батьки. Ті, в кого на це вистачає сил.  Більш детально…

У ЛУЦЬКУ ВІДБУЛИСЯ СПОРТИВНІ ЗМАГАННЯ ЗАРАДИ ДІТЕЙ ІЗ SPINA BIFIDA

У культурно-розважальному комплексі AdrenalinCity 2 березня вперше відбувся Відкритий Кубок Західної України із жиму лежачи, станової тяги, Push&Pull та багатоповторного жиму, підйому штанги на біцепси серед чоловіків та жінок згідно правил WPA.

Організаторами заходу стали Всесвітній Альянс Пауерліфтингу в Україні за підтримки Луцької міської ради та Волинського обласного благодійного фонду «Дитяча місія. Україна». Метою змагань було не тільки популяризувати пауерліфтинг в Україні, а й допомогти дітям із хворобою «Spina bifida»: зібрані кошти будуть передані фонду «Діти без кордонів», йдеться на сайті Луцької міської ради.

Більш детально…